WIELKANOC 2024 w Kazimierzu Dolnym – KWASKOWA.PL

wielkanoc kwaskowa 2024

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy przystępny pakiet pobytowy na każdą kieszeń w terminie od 29.03.2024 do 1.04.2024

(wraz z uroczystymi posiłkami świątecznymi, wspólnym zdobieniem pisanek i święconek, ogniskiem z kiełbaskami, ”innym” zwiedzaniem miasteczka, wieczorami kominkowymi, słynnym tradycyjnym „lanym poniedziałkiem” na kazimierskim rynku…)

29.03.24 (PT) 30.03.24 (SB) 31.03.24 (ND) 1.04.24 (PN)

(jako pakiet podstawowy – oczywiście istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu lub przedłużenia pobytu)

Spędź Wielkanoc w Kazimierzu Dolnym

PLAN POBYTU

29.03.2024 (WIELKI PIĄTEK)

Od g.15.00 zakwaterowanie Gości

g. 18.00-19.00 Kolacja

Dla zainteresowanych, tradycyjna wieczorna droga krzyżowa w Kazimierskiej Farze lub klasztorze franciszkanów.

30.03.2024 (WIELKA SOBOTA)

g. 8.45-10.00 Śniadanie w jadalni

g. 9.45–11.00 Malowanie i przygotowywanie pisanek i święconek na Sali Kominkowej.

g. 16.00-17.00 Świąteczna obiadokolacja

g. 18.00 Wieczorek kominkowy dla chętnych

31.03.2024 (NIEDZIELA WIELKANOCNA)

g. 8.45-10.00 Śniadanie Wielkanocne

g. 11.00 -13.00 „Inne zwiedzanie” miasteczka z „naszym endemicznym” przewodnikiem

g. 16.00-17.00 Świąteczna obiadokolacja

g. 18.00 ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek i grzańcem na terenie KWASKOWEJ

1.04.2024 (LANY PONIEDZIAŁEK)

g.8.45-10.00 Śniadanie z pamiątkowym upominkiem kazimierskim dla naszych Gości

g.11.00-12.30 Tradycyjne uroczyste „polewanie na kazimierskim rynku”

https://lublin.tvp.pl/29978314/wielkie-lanie-na-kazimierskim-rynku-tradycyjny-smigusdyngus
https://www.kazimierzdolny.pl/news/taki-smigus—dyngus-tylko-w-kazimierzu-wideo/66752.html
Wielkanoc w Kazimierzu Dolnym
Lany poniedziałek na rynku w Kazimierzu Dolnym

Istnieje możliwość wydłużenia pobytu w atrakcyjnych cenach (także wyżywienia).

Zwyczajowo ustalam z Gośćmi, że w czasie pobytu o alkohol, jego ilość i gatunki zadbają sami Goście (bez korkowego), co podnosi atrakcyjność oferty w stosunku do innych obiektów oferujących własny cennik alkoholi.

Salę kominkową wraz z dużym tv i drewnem do kominka udostępnimy Państwu gratis przez cały pobyt, także marmurowy stół do bilarda… (przestronny taras widokowy z panoramą na miasteczko „z góry”) i niezapomniane wrażenia, gdyż widać cały Kazimierz Dolny u stóp…

Do wypożyczenia mamy także kijki do Nordic Walking, Rowery, ogród z hamakami, miejscem na ognisko…

Kawa i herbata będą uzupełniane podczas posiłków na bieżąco przez obsługę.

Jeżeli byłyby jakieś wątpliwości lub za mało detali proszę o kontakt to
prześlę Państwu bliższe informacje dodatkowe.

W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Tel.: +48 602793882 Email: kontakt@kwaskowa.pl lub kwaskowa.pl

Zapraszamy i Pozdrawiamy

OGLĄDAJ NAS NA TVN TURBO http://www.kwaskowa.pl/2011/03/tvn-turbo-pojechalny-likend-w-kazimierzu-dolnym-kwaskowa-pl-edit/

MENU WIELKANOCNE

1 dzień

Kolacja

Barszcz czerwony i paszteciki z kapustą na gorąco, dla dzieci naleśniki, śledź w cebulce, sery żółte, ser biały, pomidory, ogórki, miód, dżemy owocowe, pieczywo z kazimierskiej piekarni.

2 dzień

Śniadanie

Jajecznica, płatki i musli z mlekiem, wędliny, sery żółte, ser biały, miód, dżemy owocowe, kawa, herbata, pomidory, ogórki, pieczywo z kazimierskiej piekarni.

Obiadokolacja

Delikatny bulion z ręcznie ugniatanymi kluseczkami na gorąco, pieczone pałeczki (przednie udka kurczaka) w sosie imbirowym, z ryżem i brzoskwinią, oraz z sałatką grecką.

Mięsa pieczone wg lokalnych przepisów (pieczony – karczek, schab, boczek), śledzie w dwóch smakach, inne zakąski, pomidory z mozarellą, ogórki kiszone, papryka, kapary, patisony marynowane, wraz pieczywem ze słynnej kazimierskiej piekarni.

3 dzień

Śniadanie

Jajecznica, płatki musli z mlekiem, parówki gotowane, wędliny, pasztet, sery żółte, Sałatka wiejska, jajka faszerowane i w majonezie ser biały, miód, dżemy owocowe, kawa, herbata, pomidory, ogórki, pieczywo z kazimierskiej piekarni.

Obiadokolacja

Żurek staropolski z kawałeczkami zasmażanego boczku oraz gotowanymi jajkami, ziemniaki w cebulce, pieczona biała kiełbasa, zapiekane kotleciki z piersi kurczaka, sałatka wiejska, śledź na kilka sposobów, mięsa pieczone wg. lokalnych przepisów (pieczony – karczek, schab, boczek). Świeże pomidory, ogórki wraz pieczywem ze słynnej kazimierskiej piekarni.

Ognisko integracyjne

Kiełbaski pieczone na ognisku wraz z pieczywem z kazimierskiej piekarni, keczup, musztarda, gorący grzaniec dla każdego.

4 dzień

Śniadanie

Jajecznica, płatki musli z mlekiem, parówki gotowane, wędliny, pasztet, sery żółte, Sałatka wiejska, jajka w majonezie, ser biały, miód, dżemy owocowe, kawa, herbata, pomidory, ogórki, pieczywo z kazimierskiej piekarni.

Obiadokolacje składają się zawsze z dań na ciepło wraz z innymi dodatkami oraz warzywami, sałatkami, śniadania i kolacje każdorazowo zawierają danie na ciepło.

Nasi stali Goście z pewnością pamiętają nasze wspaniałe mazurki, makowce i baby wielkanocne ręcznie wyrabiane przez naszych lokalnych mistrzów – potwierdzamy będą i w tym roku…

Kawa i herbata będzie uzupełniane podczas posiłków na bieżąco przez obsługę bez ograniczeń. W trakcie pobytu na salonie kominkowym w wolnym dostępie dla Gości, będą szklanki, kieliszki, na korytarzu znajduje się lodówka, czajnik, kuchenka mikrofalowa…

Podane godziny serwowania posiłków, w jadalni, będą dokładnie przestrzegane, rezerwując pozostały świąteczny czas na rodzinne święta naszych pracowników.

Dla wszystkich gości – ognisko integracyjne
Wspaniałe mazurki, makowce i baby wielkanocne ręcznie wyrabiane przez naszych lokalnych mistrzów!

Na świąteczne posiedzenia czy Polaków długie rozmowy zapraszamy o każdej porze na salon kominkowy, z pięknym widokiem na miasteczko…